Kobieta w podróżynajnowsza książka Romy Ligockiej – ma być tematem rozmowy, w której będą uczestniczyli oprócz autorki Szewach Weiss, Katarzyna Korpolewska i Andrzej Samson. Spotkanie, które poprowadzi Jolanta Fajkowska, odbędzie się w dniu premiery Kobiety w podróży21 października w Warszawie. Gościnnie wystąpi podczas imprezy zespół Kroke.

Kobieta w podróży wątkami autobiograficznymi nawiązuje do bestsellerowej Dziewczynki w czerwonym płaszczyku. Osnute na autentycznych wydarzeniach opowieści tworzą kalejdoskop przeżyć i doświadczeń autorki jako kobiety, artystki, Żydówki, obcej w wielkim mieście. Roma Ligocka zapisując codzienność, w której potrafi dostrzec małe cuda życia – urodę świata, uśmiech losu, radość istnienia, z dystansem i humorem pokazuje, jak w świecie bez wartości można odnaleźć nadzieję, jak przeszłość rzutuje na przyszłość, jak pozorne nieszczęście z perspektywy czasu okazuje się darem od losu.

Książka ukaże się za kilka dni nakładem Wydawnictwa Literackiego. Spotkanie promujące publikację odbędzie się 21 października o godz. 17:30 w kawiarni Teatru Dramatycznego (PKiN, plac Defilad 1).

wodnica