Wieczór poetycko-muzyczny Sen o miłości z udziałem Elżbiety Wojnarowskiej, autorki książki Anemony i tomiku poezji Kosmogonia miłosna, odbędzie się w czwartek 17 lutego w klubie Czuły barbarzyńca w Warszawie. Pisarka zaśpiewa utwory Andrzeja Zaryckiego przy akompaniamencie Adriana Konarskiego. Fragmenty jej powieści i utwory poetyckie przeczytają Dorota Lanton i Krzysztof Gosztyła. Gościem specjalnym wieczoru będzie Józef Baran. Spotkanie poprowadzi Andrzej Pacuła. Początek o godz. 20.00.

Elżbieta Wojnarowska – kobieta wszechstronna: poetka, powieściopisarka, autorka scenariuszy teatralnych i filmowych. Śpiewa. Zna się na drzewach, jest doktorem nauk leśnych.

Śpiewała w Piwnicy pod Baranami, wówczas Piotr Skrzynecki, wywróżył Jej: “w Tobie coś jest, przychodź tu, ucz się, podpatruj. Oni wszyscy tu wiedzą, czego chcą, kim są, Ty jeszcze nie wiesz, ale przyjdzie taki dzień, że staniesz na tej scenie i to będzie Twój wieczór”. I tak się stało. W październiku 2004 na krakowskiej scenie zaprezentowała swoją powieść Anemony. Teraz przedstawi ją w Warszawie.

Powieść Anemony ukazała się w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Bohaterka książki, Natasza, to czterdziestoletnia kobieta, której życie jest oślepiającym kolażem miłości, nienawiści, smutku, wybaczenia i wreszcie ukojenia. Pełna inwencji, utalentowana, nieprzeciętnie obdarowana przez los urodą i emanująca wdziękiem, traci po kolei wszystko. Taniec, teatr, malarstwo, rodzinę, dom, zdrowie. Dlaczego wygrywają kobiety nikłe, szare, pozostające głęboko w jej cieniu a mężczyźni, kochający ją obsesyjnie, uciekają z jej życia? Czy powrót do rodzinnego domu pozwoli jej zebrać siły, by zmierzyć się z przeznaczeniem?

informacja nadesłana