Jonathan Carroll przyjedzie do Polski na początku października, by promować swoją najnowszą powieść Białe jabłka. Spotkania z pisarzem odbędą się w Krakowie, Rzeszowie, Lublinie i Warszawie. 16 książka autora Krainy chichów miała 3 września swoją światową premierę właśnie w naszym kraju.

Jonathan Carroll jest jednym z najpopularniejszych w Polsce pisarzy. Podobnie jak William Wharton cieszy się znacznie większą sympatią czytelników nad Wisłą niż w rodzinnych Stanach Zjednoczonych czy krajach Europy Zachodniej. Opublikował dotąd 15 książek (kilka ostatnich premierowo w Polsce), które tylko w wydawnictwie Rebis doczekały się 87 wznowień, a ich łączny nakład przekroczył 550 000 egzemplarzy. Wraz z publikacjami innych wydawnictw ukazało się w Polsce ponad 700 000 egzemplarzy powieści i zbiorów opowiadań oraz scenariuszy Carrolla.

Bohaterem Białych jabłek jest Vincent Ettrich, lekkoduch i kobieciarz, który odkrywa znienacka, że umarł i wrócił między żywych, nie zna jednak okoliczności własnej śmierci i nie potrafi sobie wytłumaczyć, dlaczego znowu żyje. Nękany dziwacznymi omenami i zjawami, jak gadający szczur czy niezrozumiały tatuaż na szyi kochanki, stopniowo dociera do rozwiązania zagadki: do życia przywróciła go Isabelle, jedyna kobieta, którą naprawdę kochał, a to dlatego, że spodziewa się jego dziecka, które być może odegra kluczową rolę w uratowaniu kosmicznej mozaiki, jaką jest wszechświat. Pod warunkiem jednak, że zostanie właściwie wychowane. Wychować może je tylko własny ojciec, przekazując mu wiedzę, którą nabył po tamtej stronie. Jest tylko jeden szkopuł: Ettrich musi sobie tę wiedzę przypomnieć…

Program wizyty Carrolla w Polsce

1-2 października Kraków

14.30 spotkanie z publicznością na Uniwersytecie Jagiellońskim

17.00 podpisywanie w EMPiK Megastore (Rynek Główny)

3 października Rzeszów

13.30 podpisywanie w księgarni Kolumbus (ul. Piłsudskiego 40)

17.00 spotkanie z czytelnikami

4 października Lublin

15.00 podpisywanie w EMPiK Galeria (ul. Krakowskie Przedmieście 40)

17.00 spotkanie z publicznością w auli UMCS

5 października Warszawa

12.00 podpisywanie w EMPiK Megastore Nowy Świat (Nowy Świat 15/17)

17.00 spotkanie z czytelnikami

Jonathan Carroll – nota biograficzna

Carroll o snach, krytykach i pisaniu

wodnica