Ewa Białołęcka ze swoją najnowszą książką w ręku i w asyście rycerzy zjawi się w piątek 25 października w gdańskim salonie Empik Megastore. Premierze powieści Kamień na szczycie, kontynuacji głośnego Tkacza Iluzji, będą towarzyszyły walki rycerskie przygotowane przez Grupę Inscenizacji Średniowiecznych „Intermedium” oraz rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Nową Gildię.

Kamień na szczycie. Kroniki Drugiego Kręgu. Księga II to jedna z najbardziej oczekiwanych polskich powieści fantasy, kontynuacja historii o młodych magach i zaprzyjaźnionych z nimi smokach, których losy czytelnicy poznali w Tkaczu Iluzji. Pierwsza część ukazała się 5 lat temu, zatem cierpliwość czytelników została wystawiona na poważną próbę.

Bohaterowie Kamienia na szczycie zaczynają wchodzić w najbardziej burzliwy okres swojego życia – dorastanie. Pierwsze miłości i rozczarowania, trudne decyzje dotyczące własnego życia, ucieczka przed starymi mistrzami i nauczycielami – wszystko to składa się na baśń o przyjaźni, magii oraz odkrywaniu świata i siebie. Powieść ukaże się w tym tygodniu nakładem Agencji Wydawniczej RUNA i będzie pierwszą publikacją wydaną przez tę oficynę. W przyszłym roku ma się ukazać trzecia księga cyklu – Piołun i miód.

Tkacz Iluzji, jeszcze jako opowiadanie, ukazał się w 1994 r. na łamach „Nowej Fantastyki”. Utwór zdobył uznanie miłośników literatury fantastycznej i zdobył dwa najważniejsze wyróżnienia przyznawane w tej kategorii w naszym kraju – Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla oraz SFinksa dla najlepszego opowiadania. W 1997, czyli w roku premiery wersji powieściowej Tkacza Iluzji, Śląski Klub Fantastyki przyznał Białołęckiej przyznał pisarce swoją nagrodę – Śląkwę – w kategorii Twórca Roku.

Piątkowe spotkanie z Ewą Białołęcką rozpocznie się w salonie EMPiK-u przy ul. Podwale Grodzkie 8 o godzinie 17.00.

Więcej informacji o autorce, powieści oraz innych zapowiedziach wydawniczych można znaleźć na stronie Agencji Wydawniczej RUNA

wodnica