Dwie powieści Michaela Dibdina o włoskim inspektorze Aurelio Zenie zainaugurowały nową, sensacyjną serię wydawnictwa REBIS. Do księgarń trafiły właśnie Krabal oraz Cosi fan tuti. Na 16 lipca ukażą się kolejne dwa tytuły: Honor Prizzich i Rodzina Prizzich.

Michael Dibdin: Kabal

Kiedy pewnej ciemnej listopadowej nocy książę Ludovico Ruspanti spada z wysokości pięćdziesięciu metrów w katedrze Świętego Piotra, by spotkać niechybną śmierć, pojawia się wiele pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedzi. Inspektor Aurelio Zen stara się tego dokonać, choć zadanie nie jest łatwe, gdyż kolejni Świadkowie giną gwałtowną śmiercią. Aby rozszyfrować tajemnicę Watykanu, Zen musi poznać miejsce najtajniejsze ze wszystkich: Kabal.

Michael Dibdin: Cosi fan tuti

W tej powieści z gorąco przyjmowanej serii o Aureliu Zenie bohater znajduje się na niełasce w Neapolu – a jednocześnie przeżywa najlepszy okres w swoim życiu. Neapol, podobnie jak reszta kraju, skupiony jest na swoim wizerunku i próbach jego poprawy. Zdaje się, niestety, że ktoś bierze to zbyt dosłownie. W alarmującym tempie znikają z ulic skorumpowani politycy, podejrzani biznesmeni i sławni mafiosi.

Michael Dibdin urodził się w 1947 roku, chodził do szkół w Szkocji i Irlandii, studiował w Anglii i Kanadzie. Ożenił się z psiarką Katherine Beck. Mieszka w Seattle i regularnie recenzuje książki dla “Sunday Timesa”. W 1998 roku REBIS opublikował powieść Dibdina o przygodach Aurelia Zena pt. Martwa laguna.

Richard Condon: Honor Prizzich

Charley Partanna jest zabójcą pracującym dla mafii. Zakochuje się z wzajemnością w pięknej Irene Walker, której męża zlikwidował za zdradę i która też okazuje się płatnym zabójcą. Irene chce się związać z Charleyem, ale chce też zatrzymać ukradzione przez męża pieniądze mafii. Na przeszkodzie miłości staje lojalność i… kontrakt.

Richard Condon: Rodzina Prizzich

W zorganizowanej przestępczości młody Charley Partanna radzi sobie wręcz doskonale. Jest nie tylko prawą ręką rodziny Prizzich i jej głównym specjalistą od wykonywania wyroków, ale również pierwszym żołnierzem zatrudnionym przez rodzinę, który zdobywa dyplom ukończenia szkoły średniej.

I wtedy zdarzają się trzy rzeczy – kandydat na burmistrza postanawia uziemić Charleya za morderstwo… Maerose Prizzi, ambitna i podstępna wnuczka głowy rodu, postanawia poślubić Charleya… a sam Charley zakochuje się w Mardell La Tour, dziewczynie, w oczach której płonie iskra prawdziwego szaleństwa.

Wygląda na to, że Charley nie wyplącze się z tarapatów…

Richard Condon – autor sztuk i powieści sensacyjnych. Urodził się w Nowym Jorku, od 1936 roku pracował dla wielkich wytwórni filmowych, m.in. Walta Disneya i Twentieth – Century Fox. Jego bohaterowie to politycy, prezydenci, mafiosi, hollywoodzcy agenci. Kilka powieści Condona przeniesiono na ekran – m.in. Honor Prizzich z niezapomnianymi rolami Kathleen Turner i Jacka Nicholsona.

wodnica