„Czy koniec społeczeństwa?” – pod takim hasłem odbędzie się dyskusja zorganizowana przez Wydawnictwo Znak i tygodnik „Polityka” 17 października w Warszawie. W spotkaniu prowadzonym przez Janinę Paradowską weźmie udział profesor Piotr Sztompka, prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego, autor książki Socjologia. Analiza społeczeństwa.

Praca Sztompki jest pierwszym od prawie trzydziestu lat oryginalnym polskim podręcznikiem socjologii, obejmującym całokształt problematyki socjologicznej: od najprostszych kontaktów międzyludzkich po najbardziej złożone struktury i procesy występujące w społeczeństwie globalnym. Uzupełniają ją liczne diagramy i wykresy, biogramy wybitnych socjologów, bibliografia, słownik pojęć, liczne fotografie oraz test sprawdzający nabyte wiadomości. Książka jest adresowana nie tylko do studentów socjologii, lecz do wszystkich zainteresowanych problematyka życia społecznego.

Piotr Sztompka (ur. 1944r.), profesor zwyczajny socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i członek rzeczywisty PAN, wykładał wielokrotnie na uniwersytetach amerykańskich, a także w Meksyku, Argentynie, Australii i uczelniach europejskich. Jest członkiem Academia Europaea w Londynie oraz honorowym członkiem zagranicznym Amerykańskiej Akademii Sztuk i Nauk w Bostonie. W 1998 roku został wybrany wiceprezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia Socjologicznego (ISA).

Dyskusja „Czy koniec społeczeństwa?” odbędzie się w czwartek, 17 października 2002r. o godz. 18.00 w Sali Multimedialnej redakcji „Polityki” przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie.

wodnica