Bernard Maseli, niegdyś członek formacji Walk Away, od kilku dobrych lat konsekwentnie podąża własną drogą. Doskonały instrumentalista jest również kompozytorem i aranżerem, zarówno własnej twórczości jak i produkcji innych artystów. Trio The Globetrotters jest kolejną (po Back In i Music Painters) formacją, w której udziela się Maseli. Album The Globetrotters jest zatem swego rodzaju wizytówką trio.

9 kompozycji autorstwa wibrafonisty to prawdziwa wycieczka “dookoła świata”, o czym zresztą informuje napis na okładce: world music. Prócz Maselego w skład trio wchodzą także: Kuba Badach (wokale) i Jerzy Główczewski (saksofony).

Ciekawe instrumentarium plus wsparcie elektroniki dało interesujący brzmieniowo efekt, a przede wszystkim pozwoliło spenetrować charakterystyczne dla innych gatunków muzyki elementy. Nie da się jednak ukryć, że lider nie może się wyzwolić spod wpływów Walk Away, szczególnie jeśli chodzi o harmonię i stosowane barwy instrumentu. Na szczęście jest kilka prawdziwych smaczków, dzięki czemu album zyskał na atrakcyjności i nie jest monotonny. Przykładowo utwór Never been on the Dark Side to 10 minut balladki. Także w pozostałych kompozycjach przewijają się elementy orientalne czy latynoskie wymieszane z odrobiną popu. Da się słuchać. Duże brawa dla Badacha za znakomite wokalizy.

Bernard Maseli – wibrafon, marimba, kalimba, Kat Midi Controller

Kuba Badach – wokal

Jerzy Główczewski -saksofon altowy, saksofon sopranowy, flet

Gościnnie:

Bogusz Wekka – instumenty perkusyjne

Krystyna Jurecka – skrzypce

Bożena Kwasiborska – skrzypce

Bernadeta Krzyżanowska – altówka

Małgorzata Kuziemska – Skawek – wiolonczela

Futurex, 2000

Mariusz Gregorowicz