“Jeśli nie jesteś szefem, natychmiast odłóż tę książkę. Są pewne rzeczy, o których nie możesz się dowiedzieć!” – ostrzega autor poradnika zapowiadanego przez wydawnictwo AMBER na wrzesień. Autorem “zniechęcającym” czytelników do lektury jest twórca Dilberta Scott Adams.

Książka, której podwładny nie powinien brać do ręki, to kolejny tom z popularnym bohaterem groteskowych historyjek obrazkowych. Jednak w najnowszym poradniku ofiary biurowej organizacji (a właściwie dezorganizacji) głównym bohaterem nie jest Dilbert, lecz jego szef, który, jeśli się zastosuje tok myślenia autora, powinien być doskonałym przykładem zdobywania wiedzy na podstawie książki, której… jest głównym bohaterem! “Dlaczego wszyscy szefowie robią takie same dziwaczne rzeczy? Czy tego uczą w szkołach zarządzania? Czy naśladują swoich bardziej doświadczonych kolegów? Nic podobnego. Każdy kierownik czerpie swoją wiedzę z tego samego źródła: Piesberta ściśle tajnego podręcznika szefowania!”

Właściwie każdy typowy szef ma szansę zachwycić się celami, które wytycza Piesbert. Tylko on uczy: “Jak skłonić pracowników do cięższej pracy za mniejsze pieniądze

Jak unikać podejmowania decyzji

Jak uzyskać większą wydajność, wprowadzając niepłatne nadgodziny

Jak bronić się przed dobrymi pomysłami pracowników

Jak tworzyć atmosferę popłochu

Jak pozbyć się pracownika, dręcząc go i doprowadzając do tego, żeby sam się zwolnił

Jak wytrenować wredną sekretarkę

Jak stać się nieosiągalnym dla swoich podwładnych

Jak zacierać różnice między pracą najemną a niewolnictwem

Jak wyławiać lizusów

Jak robić buble i oferować je po cenie towaru luksusowego ”

Podwładny natomiast powinien, o ile chce zachować posadę, przyjąć dobrą radę: pod żadnym pozorem nie wolno dawać tej książki szefowi w prezencie!

wydawca: Amber 2001

wodnica