To kolejny z serii znakomicie opracowanych „Przewodników Wiedzy i Życia”. Bogato ilustrowany (zdjęcia zabytków, najciekawszych punktów atrakcyjnych dla turystów, reprodukcje obrazów z madryckich galerii, plany i mapy) zawiera pakiet informacji niezbędnych, by możliwie najciekawiej wypełnić czas osobie zwiedzającej stolicę Hiszpanii.

Znakomicie opracowany rys historyczny pozwala zapoznać się z historią całego państwa i samego miasta. Szczegółowe informacje i plany pomagają tak zorganizować zwiedzanie, by nie pominąć żadnego atrakcyjnego turystycznie obiektu w Madrycie i w jego pobliżu, znaleźć bez problemu miejsce na krótki odpoczynek, zrobienie zakupów i nocleg. Krótki przewodnik po restauracyjnych zwyczajach i charakterystycznych potrawach Hiszpanii pozwoli uniknąć gafy, zestawienie najciekawszych imprez daje możliwość odnalezienia w odpowiednim momencie miejsc, w których się one odbywają, a szczegółowy skorowidz ułatwia wędrowanie po 200 stronach pełnych informacji i po jednym z najciekawszych miast Europy.

Wydany w tej samej serii przewodni Polska jest letnim bestsellerem, co stanowi dobrą rekomendację dla pozostałych książek tego cyklu.

seria: „Przewodniki Wiedzy i Życia”

Wiedza i Życie, 2000

Magdalena Walusiak

17 sierpnia 2000