Spotkanie z profesorem Jerzym Trammerem – autorem książki Tyłem – odbędzie się w klubie-księgarni Czuły barbarzyńca w Warszawie w środę 2 lutego. Tyłem to najnowszy wybór miniaturowych opowiadań Trammera z lat 1995-2004, w większości drukowanych na łamach “Gazety Wyborczej” oraz “Rzeczpospolitej”. Spotkanie z autorem poprowadzi Jacek Ejsmond. Początek spotkania w Czułym o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Prof. Jerzy Trammer (ur. 1947) – jest wykładowcą na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, a zarazem felietonistą “Rzeczpospolitej” i literatem. Mieszka na warszawskiej Ochocie, której ulice są często miejscem akcji jego historii. Poza tym od lat wytrwale podróżuje rowerem po polskiej prowincji, przywożąc z niej barwne, pełne ciętego humoru obrazki. Jest też wytrwałym tropicielem przywar światka naukowego.

Dosadny, mięsisty, przy tym bardzo swoisty język Trammera ostro opisujący absurdy polskiej rzeczywistości, łączy się z łagodnym i wyrozumiałym stosunkiem autora do ludzi i ich słabości.

Trammer opublikował dotąd dwa zbiory opowiadań: Jedziemy (1994) i Sukces (1995).

Opracowanie graficzne najnowszej książki Tyłem opracowali znani polscy artyści: Piotr Młodożeniec i Marek Sobczyk.

informacja nadesłana