To już druga edycja Festiwalu WUJek (Warszawski Underground Jazzowy), którą mam przyjemność organizować w warszawskim klubie Jazzzgot. Aby nie było nudno sam klub zdążył zmienić swoją lokalizację (obecnie mieści się w Pałacu Kultury i Nauki przy Teatrze Dramatycznym), a nawet nazwę – teraz zwie się Dramatyczny Jazzgot.

Pierwszą edycję organizowałem z ideą pokazania niezwykle bujnie się rozwijającej warszawskiej sceny niezależnej jako pewnej całości – grupy muzyków którzy wspólnie realizują swe najbardziej odważne i oryginalne projekty nie oglądając się zbytnio na to co dzieje się na tzw. scenie oficjalnej. Festiwal okazał się sukcesem, klub zapełnił się do ostatniego miejsca, w prasie i w sieci znalazły się przychylne recenzje, udało się pokazać coś ciekawego.

Scena została zauważona także przez inne media, MTV pokazało interesujący film o młodych warszawskich muzykach, ukazała się też ciekawa składanka opublikowana przez City Magazine do spółki z Sony. Dwa zespoły z występujących na WUJku 1, Wiosna i Elektrolot, pokazały światu swe debiutanckie albumy, obie te grupy można będzie zobaczyć także podczas drugiej edycji i usłyszeć jak zmieniły się przez ten rok.

Chciałbym podziękować za pomoc Grzegorzowi Waligórze z klubu Jazzgot za niezwykle miłą i bezkolizyjną współpracę podczas organizacji obu edycji Festiwalu, Tomkowi Hołówce za wymyślenie nazwy imprezy oraz Bartkowi Felczakowi za nieustanną merytoryczną pomoc w kwestiach techniczno – graficzno – internetowych.

pozdrawiam wszystkich!

Szymon Tarkowski

wszytkie pytania kierujcie na mój mail

olias@wp.pl