Wrak zdecydowanie prowadzi w kategorii internetowych serwisów komiksowych, „Produkt” na razie bezkonkurencyjny, Egmont walczy o prymat z Mandragorą w gronie wydawców, Miller scenarzysta rywalizuje z Wojdą, Miller grafik z Gawronkiewiczem. Wszystko może się jeszcze zmienić, tym bardziej, że to na razie walka o nominacje w szóstym plebiscycie nagród K organizowanym przez Krakowski Klub Komiksu.

Do końca sierpnia zbierane będą głosy do nominacji. Pięć typów z każdej kategorii znajdzie się na kuponach do głosowania. Druga piątka zostanie dodana przez KKK. Kupony będą zbierane od 1 września do 25 października. Można głosować na wszystko, co pojawiło się na polskim rynku komiksowym od 1.09.2001 do 20.08.2002.

„Jedyna zmiana w stosunku do zeszłego roku to usunięcie kategorii “Fanzin” – ponad połowa zeszłorocznych głosujących stwierdziła, że nie ma już nic godnego uwagi wśród fanzinów, więc przychylamy się do Waszego głosu. Jeśli nadal kochacie jakiś komiksowy fanzin, głosujcie na niego w kategorii “Magazyn Komiksowy”. W miejsce fanzinów wkładamy anty-K “Slurp”, czyli antynagrodę dla największej wpadki sezonu na polskim rynku komiksowym. Rynek mamy coraz większy więc i wpadek jest sporo, może taką antynagrodą trochę je wytępimy” – piszą organizatorzy konkursu. W tej kategorii na dwóch pierwszych miejscach w tej chwili skład Lobo: Fragtastyczna Podróż i tłumaczenie Powrotu Mrocznego Rycerza.

Ankieta do głosowania

wodnica