„Jeżeli dobrze pójdzie, to kilka moich albumów ukaże się w przyszłym roku. Jest wydawca” – powiedział Przemek Truściński w rozmowie z Minimal Bros. Truściński, jeden z najpopularniejszych rysowników komiksowych pokolenia ‘70, nie opublikował do tej pory samodzielnego albumu. Jego rysunki można oglądać od kilku dni na wystawie w warszawskim Empiku przy Marszałkowskiej. Dziś zostanie otwarta ekspozycja malarstwa Truścińskiego w Galerii Empiku.

Autor Niebajki ma opinię jednego z najbardziej dynamicznych i kreatywnych polskich komiksiarzy młodego pokolenia. Współpracuje z wieloma scenarzystami, a w swoich pracach nie unika eksperymentów formalnych.

Komiks jest jego pasją, której oddaje się wieczorami, po pracy w firmie reklamowej. Publikację swoich albumów odkładał z kilku przyczyn. Przede wszystkim zależy mu na perfekcyjnej jakości edytorskiej, a taką ma mu zapewnić wydawca, z którym prowadzi rozmowy na temat premiery albumów. Poza tym Truściński nie zamierza się tanio sprzedać – zdobył sporą renomę nie tylko w środowisku komiksowym, a dotychczasowe propozycje wydawnicze nie satysfakcjonowały go pod względem zarówno edytorskim, jak i finansowym.

Przed ukazaniem się pierwszych samodzielnych publikacji z nazwiskiem Truścińskiego na okładce, prace rysownika można obejrzeć w warszawskim Juniorze. Wystawy będą czynne do końca października – poinformowała nas Jolanta Zyzek, inicjatorka i organizatorka ekspozycji.

wodnica