Drugi tom „owocowej” trylogii Izabeli Sowy – powieść Cierpkość wiśni – będzie dostępny przedpremierowo w salonach EMPiK-u od 5 lipca. Do pozostałych księgarń książka ma trafić 11 lipca.

Izabela Sowa zadebiutowała w styczniu tego roku powieścią Smak świeżych malin. Współczesna polska powieść obyczajowa zdobyła sporą popularność na fali fascynacji literaturą „bridgetopodobną”. W ciągu zaledwie pół roku czytelnicy kupili 20 tys. egzemplarzy zagmatwanej historii z życia dwudziestokilkulatki Maliny przeżywającej załamanie psychiczne. To wynik niebywały jak na debiut książkowy nad Wisła.

Bohaterka i narratorka najnowszej powieści Sowy – Wiśnia (czyli Wisława), przekracza właśnie próg dorosłości – rozpoczyna studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Życie żaka, jak wiadomo, łatwe nie jest: na uczelni rządzą sekretarki, profesorowie dusze mają sfrustrowane, a umysły zakręcone, pieniędzy na stypendia nie ma, tak samo miejsc w akademikach, a stancje, okazuje się, nie tylko pierwszą literę mają wspólną ze slumsami. Cierpkość wiśni toczy się w rytm życia studenckiego: trudnego, ale i – od czasu do czasu – szalenie zabawnego

Izabela Sowa jest trzydziestoletnią wegetarianką żyjąca z, jak to sama nazywa, pisaniny, czyli redagowania artykułów, tłumaczeń, wróżb z chińskich ciasteczek, oraz wykładania studentom psychologii społecznej na jednej z krakowskich uczelni.

Cierpkość wiśni, podobnie jak Smak świeżych malin, ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

wodnica