Smok Kuba przyjedzie do Gliwic z okazji Dnia Dziecka. Spotka się z dzieciakami 1 czerwca o 18.00 w Ruinach Teatru Miejskiego.

Bajka o smoku Kubie to jeden z muzycznych spektakli śląskiego Teatru „A”. Jest adresowany do najmłodszej widowni, czyli dzieciaków w wieku od 5 do 12 lat. To zabawna historia o dobrodusznym smoku, od którego wszyscy domagają się, żeby był (jak przystało na prawdziwego smoka) okrutny i zły. Kuba jednak nie ma na to najmniejszej ochoty: śpiewa z żabami, a w wolnych chwilach wysyła mieszkańcom królestwa życzenia wypisane na latawcach. Pewnego dnia w kraju wybucha wojna – do granic państwa zbliża się okrutny wojownik Brumbrun. W noc poprzedzającą starcie wszyscy mieszkańcy królestwa uciekają za granicę, zostawiając na pastwę wroga dwie księżniczki (o których w popłochu zapomniano). Z opresji ratuje młode damy smok Kuba, swoją dobrodusznością rozbrajając (także w dosłownym tego słowa znaczeniu) Brumbruna.

Autorem scenariusza, reżyserem spektaklu i okrutnym Brumbrunem w jednej osobie jest Mariusz Kozubek. Na scenie wspomagają go dwie księżniczki (Marzena Lamch i Magdalena Kocur), smok Kuba (Leszek Styś) oraz król (Mariusz Kozioł).

Spektakl trwa ok. 45 minut.

wodnica