Na ekranach pojawia się coraz więcej obrazów młodych debiutujących reżyserów. Po przejmującym dramacie Kimberly Pierce Nie czas na łzy, warto zobaczyć lekką obyczajówkę 25-letniego Justina Kerrigana.

Film, którego akcjia toczy się na walijskiej prowincji – w miasteczku Cardiff, przedstawia weekend w wykonaniu grupy przyjaciół. Są wśród nich: Jip (John Simm) – narrator filmu, sprzedaje ciuchy i zamartwia się swoją wyimaginowaną impotencją, Koop (Shaun Parkes) pracuje w sklepie muzycznym i notorycznie podejrzewa swoją dziewczynę, że go zdradza, Moff (Danny Dyer) dostarcza swoim kumplom rozrywki w postaci Ecstasy, jest to również jego główne źródło dochodów. Dziewczyna Koopa – Nina (Nicola Reynolds) zabawia się w klubową femme fatale, a jej przyjaciółka Lulu (Lorraine Pilkington) ciągle zmieniając facetów nie chce się stale angażować…

Film miły, lekki i przyjemny, o tym jak fajnie jest się bawić po całym tygodniu w pracy. Zwłaszcza, że muzyka w klubach jest dobra, spotyka się znajomych a dla smutasów mamy pigułki rozweselające. Wszyscy są beztroscy, nie używają twardych dragów, nie mają więc dylematów rodem z Trainspotting. Słowami głównego bohatera Jipa: Zaczyna się weekend. Jedyna co teraz się liczy to kluby, dragi, puby i imprezy. Na najbliższe czterdzieści osiem godzin odrywamy się od świata. Poszybujemy w kosmos dalej niż zrobił to Neil Armstrong. Dziś wieczór wszystko może się zdarzyć…

Tylko, że tak naprawdę nic ciekawego się nie wydarzy, bo nasi bohaterowie są bardzo przeciętnymi, młodymi Brytyjczykami.

Jak przystało na film o kulturze klubowej mieszkańców Wysp, nie mogło w nim zabraknąć Carla Coxa – jednego z najbardziej znanych DJ-ów na świecie. Czarnoskóry grubasek, którego ostatni album Phuture 2000 był hitem ostatniego lata na Wyspach, uważany jest za bezapelacyjnego mistrza gramofonów. Mocna stroną filmu jest oczywiście muzyka: Fatboy Slim, Public Enemy, Orbital i wielu innych.

Reżyseria: Justin Kerrigan

Scenariusz: Justin Kerrigan

Obsada:

John Simm – Jip

Lorraine Pilkington – Lulu

Shaun Parkes – Koop

Danny Dyer – Moff

Nicola Reynolds – Nina

Magda brus