Małgorzata Karolina Piekarska, autorka popularnych felietonów Wzrockowisko publikowanych w dwutygodniku młodzieżowym “Cogito”, spotka się z czytelnikami podczas 47. Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Dziennikarka będzie podpisywała książkową wersję swoich tekstów, wydaną kilkanaście tygodni temu nakładem poznańskiej oficyny In Rock.

Cykl “Wzrockowisko” ukazuje się na łamach “Cogito” od stycznia 1999 r. i cieszy się ogromną popularnością wśród odbiorców czasopisma. “Każdy kolejny odcinek “Wzrockowiska” przynosi mi nowe listy, znajomości, a nawet przyjaźnie. Niektóre nagle milkną, inne odżywają znowu po kilku miesiącach milczenia. Jednak to ich istnienie spowodowało, że “Wzrockowisko” czasami staje się bardzo osobiste. A ponieważ z roku na rok zyskuje nowych czytelników, którzy proszą, bym pisała o tym, czemu już kiedyś poświęciłam któryś felieton, postanowiłam te najbardziej gorące odcinki “Wzrockowiska”

zebrać w książkę. O jej zilustrowanie poprosiłam Roberta Trojanowskiego, bo znamy się z “Cogito” i wielokrotnie ilustrował moje teksty. Poza tym kto jak kto, ale to właśnie Robert potrafi świetnie zilustrować moje pokręcone poczucie humoru” – napisała we wstępie do książki Małgorzata Karolina Piekarska.

Małgorzata Piekarska oraz autor dowcipnych ilustracji do jej felietonów Robert Trojanowski pojawią się w sobotę 18 maja o 12.00 na stoisku Aga-Press (wydawcy czasopisma “Cogito” – stoisko C/338) i planują spotkanie z czytelnikami do godziny 14.00.

strona Małgorzaty Karoliny Piekarskiej

wodnica

16 maja 2002