Quo Vadis. Trzecie tysiąclecie – taki tytuł nosi pierwsza powieść wydana w „Bibliotece Frondy”, publikującej dotąd literaturę faktu, prace historyczne, historiozoficzne, religijne i publicystykę. Autorem nawiązującej do dzieła Sienkiewicza powieści jest Martin Abram. Akcja toczy się na początku XXII wieku w Nowym Jorku. Na świecie istnieje tylko jedno państwo – Stany Zjednoczone Świata. W jego konstytucji słowo „obywatel” zastąpiono słowem „konsument”…

Książka ukazała się 4 grudnia.

Fragment noty wydawniczej

„Władzę w Stanach Zjednoczonych Świata sprawuje wybierany raz na 10 lat prezydent. Jedyną siłą sprzeciwiającą się obowiązującej w państwie filozofii konsumpcjonizmu pozostał Kościół Chrześcijański. Ma on ponad sto milionów wyznawców i działającego w konspiracji Papieża.

Aby pobudzić ludzkość do jeszcze szybszego rozwoju, prezydent postanawia wywołać chwilowy kryzys gospodarczy. Odpowiedzialnością za kryzys zamierza obarczyć chrześcijan. W ten sposób chce raz na zawsze pozbyć się ostatniej kontestującej poczynania państwa grupy społecznej.

Schemat fabularny książki oparty jest na QUO VADIS Henryka Sienkiewicza. Ale w miarę rozwoju akcji całość coraz bardziej odbiega od pierwowzoru. Celem autora nie jest jednak polemika z powieścią Sienkiewicza, a raczej – przez zachowanie analogii z oryginałem – udowodnienie tezy, że chrześcijaństwo za sto lat zetknie się z cywilizacją pod wieloma względami podobną do tej, z jaką spotkało się w starożytności”.

W serii „Biblioteka Frondy” ukazało się dotąd kilkadziesiąt tytułów. Od 1994 r. ukazuje się czasopismo „Fronda”, którego redakcja przygotowała również około 150 programów telewizyjnych.

Strona internetowa Frondy

wodnica