Droga buddyzmu: dźwięki, obrazy, słowa – taki tytuł nosi cykl dwóch imprez poświęconych buddyzmowi, które odbędą się 9 i 10 października w klubie i kawiarni Czuły barbarzyńca w Warszawie (ul. Dobra 31). Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji kulturalnych: wystawę fotograficzną, pokaz filmow (także premierowych) i slajdów, koncert oraz prezentacja projektu wydawniczego “miska ryżu”.
Od organizatorów spotkań:
“Jaki jest buddyzm w Polsce? Jak wygląda na Dalekim Wschodzie?
Chcielibyśmy pokazać różnymi środkami fragment zjawiska, jakim jest religia i kultura buddyjska. Zapraszamy – wraz z przyjaciółmi, których spotkaliśmy na drodze – do poznania różnych tradycji; jakie są, gdzie się łączą, gdzie są dalekie.
Zaprosimy na spotkanie wieloletnich praktykujących z kilku różnych środowisk, pokażemy ciekawą wystawę zdjęć z ośrodków buddyjskich, będą filmy (również premierowe), będzie muzyka i koncert w klimacie, będą piękne slajdy z buddyjskiego Wschodu, będzie projekt wydawniczy “miska ryżu”.
Będą dźwięki, obrazy i słowa o drodze buddyzmu, o ludziach, którzy nią idą.
Będzie ciekawie.
Zapraszamy na spotkania 9 i 10 października 2004 do “czułego barbarzyńcy”, 9 i 10 października od godziny 17.00. Szczegółowy program imprezy na stronach: http://www.miskaryzu.republika.pl.
Wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.
Organizatorzy: Fundacja na Rzecz Wymiany Kulturalnej z Dalekim Wschodem, Maciej “Magura” Góralski, Czuły barbarzyńca.
materiał nadesłany